صنایع وکیوم آسیا
مهندسی و فناوری خلا و فشار در تکنولوژی و صنعت( چهار دهه سابقه و حضور فعال در صنعت )
Asia Vacuum Pumps
Engineering & Tecnical Consulting of Vacuum & Pressure Systems

بلوئر

شرکت صنایع وکیوم آسیا 
تولید کننده و تامین کننده بلوئر های هوادهی صنعتی ذیل و ارائه دهنده خدمات پس از فروش آنها میباشد.

1- تامین و تولید کمپرسور هوا (فروش کمپرسور اسکرو - فروش بوستر کمپرسور - فروش کمپرسور فشار قوی - فروش کمپرسور هوای تنفسی)
2- تامین کمپرسور گاز (فروش کمپرسور اسکرو گاز - فروش بوستر کمپرسور گاز - فروش کمپرسور متان - فروش کمپرسور بیوگاز - فروش کمپرسور نیتروژن - فروش کمپرسور اکسیژن - فروش کمپرسور هیدروژن و انواع گازهای صنعتی و فرایندی)
3- تولید بلوئر هوا و تولید بلوئر گاز (فروش روتس بلوئر - فروش بلوئر روتس - فروش بلوئر ارزن - فروشبلوئر روبوسکی)
4-  تامین اکسیژن ساز و نیتروژن ساز به روش PSA (فروش ژنراتور اکسیژن - فروش ژنراتور نیتروژن) و تامین هیدروژن ساز به روش ریفرمر و الکترولیز (ژنراتور هیدروژن)
5- تولید سیستم تهویه و تبرید و چیلر تراکمی

ارائه کلیه خدمات شامل
1- تعمیر کمپرسور - سرویس کمپرسور - اورهال کمپرسور در انواع مختلف آن - تامین قطعات یدکی و مصرفی کمپرسور از قبیل :
+
فروش ایرند کمپرسور (ایرند روتورکمپ آلمان ROTORCOMP - ایرند ارزن آلمان AERZEN)
+
فروش فیلتر کمپرسور (فیلتر هوا کمپرسور - فیلتر روغن کمپرسور - فیلتر سپراتور کمپرسور)
+
تامین روغن کمپرسور ، آنلودر ، مینیمم پرشر ولو ، رادیاتور کمپرسور (رادیاتور هوا و روغن)
2- تعمیر بلوئر - سرویس بلوئر - اورهال روتس بلوئر و فروش قطعات مصرفی و یدکی بلوئر:
+
فروش فیلتر هوای بلوئر (فیلتر هوای بلوئر ارزن - فیلتر هوای ارزنر)
+
تامین بلوکه هوا بلوئر (واحد هواساز بلوئر - فروش ایرند ارزن)
3- سرویس و اورهال اکسیژن ساز ، نیتروژن ساز، چیلر و سایر تجهیزات

روتس بلوئر | Roots Lab Blower

 پمپ روتس با دوکاربرد بلوئر (دمنده) و وکیوم (مکنده) می‌باشد. این پمپ در گروه پمپهای خشک است و به این علت در صنایع گوناگون کاربرد دارد. بطور معمول با ترکیب دو پمپ روتس یا روتاری روتس می‌توان به وکیوم بالا رسید. امروزه این پمپ در ابعاد متفاوتی از چندین متر مکعب تا یک صد هزار متر مکعب در ساعت ساخته می‌شود. این پمپ یک ماشین دو محوره است که با حرکت چرخشی دو روتور دو یا سه پره جریان هوا را ایجاد می‌کند. از مزیت‌های این پمپ می‌توان به خشک بودن هوای خروجی اشاده کرد. برای کارکرد بهتر پمپ باید نکاتی از قبیل : فیلتر شدن هوای ورودی، کنترل دمای پمپ، سرویس بموقع و روغنکاری مناسب اشاره نمود. مکانیسم پمپ کلاو هم مانند پمپ روتس می‌باشد ولی شکل روتورهای آن بصورت چنگک است. بدلیل شکل روتور این پمپ می‌توان از آن بدون داشتن پمپ پشتیبان تا فشار نهایی وکیوم 100میلی بار رسید.

ساید چنل بلوئر | Side Channel Blower

این پمپ تک محوره با ایجاد توربولانس هوایی و ایجاد گردابه بصورت دمنده کم فشار عمل می‌نماید(ΔP ≡ 400 mbar). این پمپ در سایزهای گوناگونی ساخته می‌شود. از ساید چنل بعنوان پمپ وکیوم نیز استفاده می‌شود که به ترتیب در یک و دو مرحله‌ای آن به فشار نهایی وکیوم  500mbarو 200mbar می‌رسد.

فن بلوئر | Fan Blower

فن (Fan) دستگاهی است که جریانی از سیال یا هوا را از خود عبور می دهد. این عبور از طریق پره ها و تیغه هایی است که هوا در آن جریان دارد. به این تیغه ها اصطلاحا پروانه گفته می شود و توسط روتور که در محفظه خاصی قرار دارد گردش می کند تا اشیا خارجی به آن وارد نشود. اغلب فن ها با الکتروموتور کار می کنند ولی منابع دیگری مانند موتورهای هیدرولیکی یا احتراق داخلی نیز برای این منظور وجود دارند. فن ها جریان هوا با حجم بالا و فشار پایین تولید می کنند برخلاف کمپرسورها که در حجم کم و فشار بالا تولید جریان می کنند.